Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Sylwetki laureatów Nagród Kielc za 2015 rok

Zbigniew Łukasz Batorski

Od 1966 roku związany zawodowo z Polskim Radiem i Telewizją. Realizator dźwięku i emisji. Przez dziesięciolecia transmitował najważniejsze wydarzenia polityczne, gospodarcze i kulturalne naszego regionu. Propagator kieleckiego folkloru. Aktywny działacz społeczny środowiska dziennikarskiego. Wychowawca i mentor wielu pokoleń znanych dziś z anteny radiowej i telewizyjnej reporterów. Za swoją ciężką pracę i wkład dla rozwoju wolnych mediów odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski "Polonia Restituta".

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Leszek Ciesek

Założyciel i właściciel firm Effector i Effect Glass, zakładów o wielkiej renomie zarówno w skali krajowej, jak i na rynku światowym. Jeden z największych pracodawców w regionie, człowiek czynu. Pasjonat nowoczesnych rozwiązań i technologii, które z powodzeniem wdraża w życie. Od lat mocno angażuje się w promocję i sponsoring kieleckiego sportu. Od 2012 roku jest sponsorem tytularnym pierwszoligowej drużyny siatkarskiej Effector Kielce. Zarówno firmy należące do biznesmena jak i on sam od lat wspierają akcje społeczne oraz instytucje charytatywne.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Stanisław Kowalczyk

Już w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to rozpoczął pracę w Wojewódzkiej Radzie Narodowej, w Wydziale Rolnictwa i Leśnictwa, swoje życie związał ze sportem. Popularyzator judo w Kielcach. Zasłużony trener klubów sportowych „Lechia Kielce i „MKS ŻAK”. Wychowawca wielu medalistów Mistrzostw Polski i Ogólnopolskich Turniejów Judo. Wieloletni sędzia. Osoba niezwykle aktywna zawodowo, a także społecznie. Przewodniczący Rady Osiedla „Podkarczówka” i działacz społeczny w Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Armatury” w Kielcach.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Jaromir Kruk

Dziennikarz sportowy, pasjonat piłki nożnej. Człowiek niezwykle aktywny, pełen pasji. Niestrudzony inicjator wielu turniejów piłkarskich promujących nasze miasto. Jego sztandarowym produktem znanym w całym kraju jest „Turniej Grudniowy”. Na co dzień związany z tygodnikiem „Piłka Nożna”. W roli dziennikarza uczestniczył w turniejach piłkarskich o Mistrzostwo Świata i Europy, wielu spotkaniach reprezentacji Polski oraz innych międzypaństwowych i klubowych meczach. Promuje Kielce, kluby piłkarskie i zawodników z terenu naszego miasta. Od lat współpracuje z wieloma kieleckimi szkołami i placówkami edukacyjnymi.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Danuta Półrola – Parol

Historyk, dziennikarz, reportażysta. Od 1973 roku związana na stałe z Kielcami. W swojej karierze zawodowej współpracowała między innymi z redakcjami: Słowa Ludu, Echa Dnia czy Kuriera Polskiego. Popularyzatorka wiedzy o regionie, autorka cyklu publikacji „Stąd nasz ród”. Od lat mocno zaangażowana w pracę społeczną. Jej działalność to przykład rzetelnego, zaangażowanego dziennikarstwa, które nie tylko dostrzega problemy ludzi ale zawsze spieszy z konkretną pomocą. Za swoją pracę otrzymała wiele nagród, wyróżnień i odznaczeń, w tym Złoty i Srebrny Krzyż Zasługi.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

† ks. biskup senior Kazimierz Ryczan

Biskup senior diecezji kieleckiej. Doktor habilitowany nauk teologicznych. W latach 1956-1963 studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. Jego kolejne lata nauki zwieńczone zostały uzyskaniem habilitacji na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W 1993 roku w kieleckiej Katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny otrzymał święcenia biskupie z rąk kard. Franciszka Macharskiego. Charyzmatyczny, bezkompromisowy, odważny w nauczaniu. Odznaczony Złotym Medalem za wieloletnią służbę przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2013 roku nadano mu tytuł honorowego obywatela Kielc.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Wojciech Stachurski

Wojciech Stachurski - muzyk, kompozytor, autor tekstów, producent. Twórca ponad 350 piosenek, które znalazły się na krążkach ponad stu wydawnictw fonograficznych. Od lat 70-tych związany z kielecką sceną muzyczną. Członek studenckich formacji kabaretowych, lider i założyciel zespołu muzycznego "U ojca". Przez wiele lat swojej pracy artystycznej współtworzył i prowadził wiele zespołów dziecięcych i młodzieżowych. Od 13 lat związany z redakcją „Echa Dnia”.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Andrzej Szołowski

Wybitny trener sportowy, uznany wykładowca akademicki, twórca potęgi kieleckiego triathlonu i duathlonu. Jego podopieczni mają na koncie wiele medali mistrzostw Polski. Z powodzeniem startowali też na arenach międzynarodowych zdobywając najwyższe lokaty na mistrzostwach Europy i Świata. W trakcie swojej kariery zawodowej współpracował z takimi klubami jak TS Akwedukt, SZZ-AZS „Novi”, „Lechia” czy „Budowlani”. Człowiek wszechstronny - instruktor triathlonu, pływania, lekkoatletyki, judo i narciarstwa zjazdowego. Aktualnie trener przygotowania fizycznego w Koronie Kielce i wykładowca na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Janusz Wróblewski

Absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, nauczyciel akademicki, publicysta. Autor cotygodniowych felietonów językowych w „Słowie Ludu”, „Echu Dnia” i Gazecie Wyborczej”. Organizator i popularyzator corocznych imprez związanych z wiedzą o języku - Kieleckich Spotkań z Językiem, Święta Słowa, a od 1992 roku Tygodnia Kultury Języka. Przez wiele lat współpracował także z regionalnymi rozgłośniami radiowymi. Dzięki ciężkiej pracy, uporowi i determinacji Laureata w dolinie Czarnej Nidy powstał Ośrodek Pomocy Dzikim Zwierzętom „Ptasi Azyl”.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Danuta Żbikowska

Córka ostatniego adiutanta dowódcy 2 Pułku Legionów, por. Tadeusza Rojka. Prezes i założycielka Stowarzyszenia Rodzin i Sympatyków 2 Pułku Artylerii Lekkiej Legionów. Od wielu lat pielęgnuje pamięć o dokonaniach kieleckich artylerzystów. Animatorka, pomysłodawczyni i realizatorka budowy pomnika ku ich czci. Zaangażowana w wiele akcji społecznych i edukacyjnych. Współpracuje ściśle z Ośrodkiem Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, przekazując kolejnym, młodym pokoleniom niezwykle cenną wiedzę o kieleckich bohaterach. W 2015 roku Pani Danuta opracowała i wydała album „Kieleccy artylerzyści”, który jest niezwykle ważnym świadectwem historycznym obrazującym życie dawnych Kielc.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Parafia św. Franciszka z Asyżu w Kielcach - Nagroda Specjalna

Parafia prowadzona przez Braci Kapucynów założona z myślą o niesieniu pomocy i działalności misyjnej poprzez głoszenie katechez dla młodzieży i dorosłych. Od lat pomaga i wspiera rodziny osiedlające się w rejonach zdechrystianizowanych. Bracia działają na wielu płaszczyznach, wspierają poczynania osób z problemami alkoholowymi, organizują spotkania wspierające ludzi walczących z chorobami nowotworowymi i innymi schorzeniami, również umysłowymi. Angażują się w zbiórki na rzecz głodujących dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności