ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Ręka w rękę z piłką ręczną

Urząd Miasta w Kielcach wspólnie z Zespołem Szkół Ogólnokształcących Nr 16 i Kieleckim Stowarzyszeniem Sportowym był organizatorem Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Juniorek Młodszych i Młodziczek w ramach projektu "Ręka w rękę z piłką ręczną" finansowanego ze środków Unii Europejskiej. W turnieju rywalizowały drużyny z Kielc oraz z miast partnerskich: Winnica z Ukrainy, Budapes-Csepel z Węgier i Sandviken ze Szwecji. Zawody rozgrywane były w dniach 24 - 26 października 2008 r. w hali sportowej przy ul. Bocznej w Kielcach.

Projekt „Ręka w rękę z piłką ręczną” jest odpowiedzią na potrzebę przybliżenia młodzieży idei europejskich oraz ukazania sportu amatorskiego i zawodowego, jako sposobu na życie i karierę zawodową. Uczestniczki projektu nie tylko rozegrały turniej piłki ręcznej, ale również wzięły udział w spotkaniach i dyskusjach z władzami Kielc i wybitnymi przedstawicielami środowiska sportowego związanymi z piłką ręczną. Spotkania posłużyły przybliżeniu uczestnikom podstawowych idei integracji zawartych w "Białej Księdze Unii Europejskiej na temat sportu" oraz stworzą okazję do lepszego poznania różnorodności kulturowej UE.
Projekt został przygotowany wspólnie przez: Urząd Miasta w Kielcach, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 16, Kieleckie Stowarzyszenie Sportowe, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach oraz dwa największe kluby piłki ręcznej VIVE Kielce i KSS Kielce."

Budżet Obywatelski

Newsletter Miasta Kielce

Najciekawsze informacje z życia naszego Miasta
co 2 tygodnie na Twoim mailu!

Zapraszamy do zapisania się na stronie
www.invest.kielce.pl
(na dole strony)

Więcej nie pokazuj tego okna